Skip to main contentA logo with &quat;the muse&quat; in dark blue text.

Junior Regional Buyer

AT Cummins
Cummins

Craiova, Romania

DESCRIPTION

Suntem in cautarea unui student pentru postul nostru de Junior Regional Buyer pentru a se alatura echipei noastre din Craiova, Romania.

Contract determinat - 2 ani

Program de lucru - 6 ore pe zi Luni - Vineri

Facultate in desfasurare (anul 2)

Responsabilitati cheie:

  • Contactează în mod proactiv furnizorii pentru a menține date pertinente, a obține documentația necesară și a activa furnizorii în sistemele de achiziții.
  • Susține identificarea/rezolvarea problemelor asociate cu facturile și plata furnizorilor.
  • Susține activitățile de finalizare, încheiere și înregistrare a diverselor contracte și a altor documente referitoare la furnizori.
  • Inițializează/susține lucrările care livrează rezultate în ceea ce privește îndeplinirea obiectivelor referitoare la costuri, calitate, livrare și inventar.
  • Servește drept legătură între echipele de achiziție și alte funcții.
  • Execută toate celelalte sarcini alocate.
  • Comunică și colaborează cu furnizorii pentru a gestiona livrabilele proiectului în intervalul de timp stabilit.
  • Asigură integritatea datelor pentru toate informațiile privind achizițiile, în momentul generării acestora, și asigură îmbunătățirea permanentă a datelor existente.

Want more jobs like this?

Get Unknown jobs in Craiova, Romania delivered to your inbox every week.

By signing up, you agree to our Terms of Service & Privacy Policy.

RESPONSIBILITIES

Aptitudini

  • Orientat spre acțiune - Abordarea noilor oportunități și a provocărilor dificile cu un sentiment de hotărâre, plin de energie și entuziasm.
  • Comunică în mod eficient - Elaborarea și prezentarea unor comunicări multilaterale care să transmita o înțelegere clară a nevoilor unice ale diferitilor participanți.
  • Orientare spre client - Construirea unor relații solide cu clienții și realizarea unor soluții orientate spre client.
  • Competențe interpersonale - Relaționarea deschisă și confortabilă cu diverse grupuri de oameni.
  • Etica privind achizițiile - Evită angajamentul furnizorilor care poate compromite procesele de aprovizionare, selecție și gestionare a furnizorilor și caută consiliere pentru a asigura conformitatea.
  • Sisteme de achiziții - Recunoaște legătura cu mai multe sisteme, precum comenzile de achiziție, plată, aviz tehnic și sistemele de calitate; depanează și corectează problemele care rezultă din aspectele legate de date; scrie rapoarte ad-hoc utilizând instrumentele din fiecare aplicație; identifică și documentează fluxurile de lucru și testarea sistemelor; participă activ la procesul de implementare a noilor sisteme de achiziții, inclusiv colectarea de cerințe, proiectarea, comunicarea și instruirea.

QUALIFICATIONS

Studii, calificare, licente

  • Diploma de bac
  • Facultate in curs de desfasurare (anul 2), profil tehnic sau economic
  • Limba engleza - nivel avansat

Job Purchasing

Organization Cummins Inc.

Role Category Hybrid

Job Type Apprenticeship

ReqID 2404742

Relocation Package No

Client-provided location(s): Dolj County, Romania
Job ID: Cummins-R-BF0A4203FAE44145A4D70ECF19F68DD5
Employment Type: Other

Perks and Benefits

  • Health and Wellness

    • FSA With Employer Contribution
    • Health Reimbursement Account
    • On-Site Gym
    • HSA With Employer Contribution
    • Health Insurance
    • Dental Insurance
    • Vision Insurance
    • Life Insurance
    • Short-Term Disability
    • Long-Term Disability
  • Parental Benefits

    • Non-Birth Parent or Paternity Leave
    • Birth Parent or Maternity Leave
  • Work Flexibility

    • Flexible Work Hours
    • Remote Work Opportunities
  • Office Life and Perks

    • Company Outings
    • Casual Dress
  • Vacation and Time Off

    • Leave of Absence
    • Personal/Sick Days
    • Paid Holidays
  • Financial and Retirement

    • Relocation Assistance
    • Performance Bonus
    • Stock Purchase Program
    • Pension
    • 401(K) With Company Matching
  • Professional Development

    • Mentor Program
    • Shadowing Opportunities
    • Access to Online Courses
    • Lunch and Learns
    • Tuition Reimbursement