FINANCIAL BUSINESS CONTROLLER

AT GXO
GXO

Warsaw, Poland

Financial Business Controller

Miejsce pracy: praca zdalna lub hybrydowa (Warszawa, Sosnowiec)

Zakres obowiązków:

  • Kontroling biznesowy - wspieranie realizacji wyników centrów logistycznych
  • Realizowanie procesów finansowych i raportów w uzgodnionych terminach i zgodnie zwymaganymi standardami (np. zamykanie miesiąca, forecasty wyników poszczególnych lokalizacji)
  • Wsparcie przy fakturowaniu klientów zgodnie z kontraktem
  • Kontakt z klientami w tematach finansowych i rozliczeniowych
  • Przygotowanie i monitorowanie realizacji budżetów rocznych
  • Współpraca z operacjami w obszarach, które wpływają na wynik finansowy jednostki
  • Przygotowywanie danych, prezentacji oraz analiz na potrzeby organizacji
  • Ścisła współpraca z działem operacji w zakresie przygotowywania raportów iopracowania prognoz finansowych
  • Ścisła współpraca z działem księgowości
  • Inicjowanie, opracowywanie i wdrażanie systemu optymalizacji kosztów
  • Proaktywne działania na rzecz identyfikacji i zarządzania ryzykiem biznesowym
  • Okazjonalne wizyty w centrach logistycznych
  • Udział w tworzeniu rozwiązań i narzędzi informatycznych usprawniających pracę działu kontrolingu

Get jobs in Warsaw, Poland delivered to your inbox every week.

Wymagania:
  • Minimum 2 lata doświadczenia w pracy na stanowisku Kontrola Finansowego lub podobnym
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: ekonomia/finanse
  • Zaawansowana znajomość MS Excel (znajomość VBA będzie dodatkowym atutem)
  • Gruntowna wiedza z obszaru analizy finansowej, rachunkowości finansowej i zarządczej
  • Mile widziana znajomość MS Power BI
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1
  • Wysokie umiejętności komunikacyjne
  • Analityczne myślenie i skrupulatność
  • Umiejętność organizacji pracy własnej, inicjatywa i zaangażowanie

Oferujemy:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Przyjazną atmosferę pracy w dużej, międzynarodowej organizacji
  • Benefity:
  • opieka medyczna Lux Med współfinansowana przez pracodawcę
  • kafeteria MyBenefit (w tym Multisport)
  • grupowe ubezpieczenie na życie
  • nauka języka angielskiego finansowana przez pracodawcę
  • elastyczne godziny pracy
  • możliwość pracy zdalnej
  • Możliwość rozwoju zawodowego w ramach grupy GXO

Aplikacje prosimy przesyłać klikając APLIKUJ. Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Klikając w przycisk "APLIKUJ" wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GXO Logistics Poland Sp. Z o.o. Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu. W każdym momencie możesz cofnąć zgodę kontaktując się z nami pod adresem rekrutacja.logistyka@gxo.com

Po upływie 24 miesięcy od momentu aplikowania Twoje dane zostaną usunięte z naszych baz danych.

Prosimy o dodanie w Państwa dokumentach aplikacyjnych klauzuli:"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez GXO Logistics Poland Sp. Z o.o.w celach rekrutacji na stanowisko Financial Business Controller".

GXO jest wiodącym dostawcą najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw dla najbardziej znanych firm na świecie. Umożliwiamy naszym klientom zarządzanie swoimi towarami w efektywny sposób dzięki wykorzystaniu naszej zaawansowanej technologii oraz zindywidualizowanych usług. Naszą największą siłą jest globalny zespół: energiczni, innowacyjni ludzie posiadający talent i doświadczenie w różnych obszarach, dzięki którym GXO jest doskonałym miejscem pracy.

Powyższe stwierdzenia mają na celu opisanie ogólnego charakteru i poziomu pracy wykonywanej przez osoby przypisane do tej klasyfikacji. Nie należy ich interpretować jako wyczerpującej listy wszystkich obowiązków i umiejętności wymaganych od tak sklasyfikowanego personelu. Wszyscy pracownicy mogą być, w razie potrzeby, zobowiązani do wykonywania obowiązków wykraczających poza normalne obowiązki. Zapoznaj się z oświadczeniem o ochronie prywatności kandydata GXO tutaj.

Client-provided location(s): Warsaw, Poland
Job ID: GXO-1212784100
Employment Type: Other